Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mit o Tezeuszu - streszczenie mitu o Tezeuszu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tezeusz był wychowywany tylko przez matkę. Jego ojciec, Egeusz nakazał kobiecie, by ich syn, będąc już dorosły dźwignął pewien kamień, pod którym ukrył on miecz i sandały dla potomka.

Chłopiec wyrósł na silnego i dzielnego młodzieńca. Poznał Heraklesa, który przepowiedział mu wielką przyszłość. W końcu matka bohatera powiedziała mu o kamieniu, ten dźwignął go bez trudu i odnalazł rzeczy ukryte przez ojca. Po tym wydarzeniu wyruszył do Aten, aby odnaleźć ojca. Po drodze miał wiele przygód. Walczył ze Skironem, który zrzucał podróżnych ze skał, pokonał Sinnisa i Prokrustesa, mordujących ludzi dla zabawy. Kiedy dotarł do Aten spotkał budowniczych świątyni, którzy wyśmiewali jego delikatny wygląd. Nie mówiąc słowa, Tezeusz odczepił woły od wozu i cisnął nimi w mularzy. Wieść o odważnym nieznajomym rozeszła się po całym mieście. Gdy młodzieniec odnalazł ojca, ten nie ukrywał swojej radości. Aby pozyskać szacunek ludu bohater wybrał się na polowanie, gdzie pokonał strasznego byka a następnie popłynął na Kretę, by zabić bestię , mieszkająca w labiryncie. Minotaur był pół człowiekiem pół bykiem i żądał krwawych ofiar z ludzi. Tezeusz wszedł do jego labiryntu. Był spokojny o powrót, ponieważ księżniczka...

Podobne wypracowania