Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Krajobraz zimowy - Opis krajobrazu zimowego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zimowy krajobraz tworzą przede wszystkim niekończące się kobierce z bieli, pokrywające cały świat aż po horyzont, a i sam horyzont bieleje bladym światłem, odbijającym jedynie krystaliczny blask śniegu. Puch osadza się na dachach, samochodach, drzewach, a nawet na ludzkich głowach, jakby starał się ubrać wszystkie elementy krajobrazu w identyczny, nieskazitelny strój. Dopełnia go sino-szare niebo, z rzadka odwiedzane prze nieśmiałe słońce, którego promienie zdają się posłusznie uznawać swoją gorszą pozycję.

Miejskie ulice zamieniają się w biało-szarawą ślizgawkę, a pokryte śnieżną czapą niskie domy zaczynają sprawiać wrażenie ogromnych zasp. Śnieg wydaje się ubierać nagie, bezlistne drzewa, otula także i kołysze do snu stwardniałą ziemię. Chodniki zapełniają się anonimowymi postaciami, ukrywającymi się w kokonach płaszczy, futer, szalików i czapek, jak żółwie wtulając głowy w swój domek.

Place zabaw i szkolne boiska brzmią wojowniczymi krzykami uczestników śnieżnych bitew, a lodowiska wirują od ślizgających się na nich, mniej lub bardziej zdolnych łyżwiarzy. Każde większe skupisko ludzi z daleka sygnalizuje swoją obecność kłębami pary z ust, jaką tworzą toczące się tam rozmowy.

Zima to także czas Świąt Bożego Narodzenia,...

Podobne wypracowania