Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Leon Kruczkowski „Niemcy” - ocena i charakterystyka Waltera Sonnenbrucha

Walter Sonnenbruch to jeden z głównych bohaterów dramatu Kruczkowskiego. Jest Niemcem i profesorem biologii, mężem Berty i ojcem trójki dzieci. Jest niezwykle oddany pracy naukowej, cieszy się sympatią najbliższego otoczenia. W dramacie obchodzi trzydziestolecie pracy naukowej. Jest przeciwny działaniom Hitlera, wstydzi się za swój naród i jego działania. Uważa, że prawdziwe Niemcy są w nim samym wraz z przyświecającymi mu ideałami. W związku z tym, swojego syna Willego, uważa za największą hańbę rodziny, gdyż jest faszystą. Nie popiera jego poglądów politycznych i nie rozumie jego działań. Tym samym, Walter jest samotny i żyje trochę poza światem rzeczywistym.

W momencie, kiedy w jego domu zjawia się jego były współpracownik, Joachim Peters, który uciekł z obozu koncentracyjnego, ten gotowy jest jedynie na ofiarowanie pieniędzy  potrzebującemu schronienia. Chce jak najszybciej pozbyć się problemu ze swojego domu. Biernie obserwuje walkę córki Ruth z synem Willem, która nie pozwala bratu zawiadamiać policji. Nie potrafi opowiedzieć się za żadną ze stron, okazuje się tchóarzem. Nie popiera poglądów syna, ale także nie potrafi się im przeciwstawić. Widział zło w jego postępowaniu, ale...

Podobne wypracowania