Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis kwiatu - Opis róży

opis, przyroda

Kwiaty to najpiękniejsze z wszystkich roślin jakie tylko rosną na Ziemi. Zdobią one pola, łąki i ogrody. Są też częstym prezentem jaki ofiarowywany jest kobietom z okazji najróżniejszych świąt, takich jak na przykład: dzień kobiet, urodziny czy imieniny. Jednak najpiękniejszymi ze wszystkich kwiatów oraz chyba najczęściej dawanym innym prezentem jest róża.

Róża jest przepięknym kwiatem, który możemy kupić praktycznie w każdej kwiaciarni niezależnie od pory roku, ponieważ uprawiana jest również w szklarniach, więc nie przeszkadzają jej zmiany atmosferyczne. Oprócz tego, latem możemy cieszyć się również jej pięknem, kiedy rośnie w przydomowych ogrodach czy łąkach. Róże mogą być one różne, przykładowo: czerwone, różowe, białe czy żółte. Te najczęściej możemy spotkać w Polsce.

Kwiat ten uważany jest za symbol miłości, szczególnie ten, o czereonych płatkach. Bardzo charakterystyczna dla róży jest jej łodyga, którą porasta mnóstwo małych kolców. Potrafią one bardzo boleśnie ukłuć, co sprawia olbrzymi ból. Oprócz pięknego wyglądu kwiat ten słynie również z cudownego zapachu. Jest on bardzo intensywny i charakterystyczny. Nie często spotyka się tak mocną woń u innych roślin. Myślę, że właśnie ze względu na ten pozytywny aspekt stała się ona tak popularnym kwiatem.

Ja również bardzo lubię dostawać róże, szczególnie te różowe. Mają one bardziej delikatny zapach, a ich płatki są nieco mniejsze od pozostałych rodzajów. Kiedy na przykład jestem smutna, taki piękny prezent pomaga mi odzyskać dobry humor. Sądzę również, że te popularne kwiaty są cudowną ozdobą wszystkich ogrodów. Uwielbiam przechadzać się wieczorami, by je podziwiać i czuć w powietrzu te cudowne zapachy, które kojarzą mi się z latem i odpoczynkiem.

Reasumując, uważam, iż róże nie bez powodu są tak popularnymi kwiatami. Są bardzo ładne, a ich różnorodność powoduje, że chyba nigdy nie są w stanie się znudzić. Dodatkowym atutem jest to, że cudownie wyglądają w skomponowanych bukietach, które są wspaniałym prezentem na każdą okazję.

TAGI: opis przyroda

Podobne wypracowania do Opis kwiatu - Opis róży