Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dorota Terakowska „Poczwarka” - streszczenie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Poczwarka” to piękna i wzruszająca opowieść o rodzinie, która musi zmagać się z przeciwnościami losu.

Adam i Ewa są małżeństwem. Zdobyli wykształcenie oraz dobrą pracę. Mają wspaniały dom i pieniądze. Jedyne czego brakuje im do szczęścia to dziecko. Ewa zachodzi w ciążę. Przyszli rodzice snuli wspaniałe palny na przyszłość. Mieli nadzieję, że dziecko spełni ich ambicje i marzenia. Adam chciał mieć syna, ale kiedy rodzi się dziewczynka również jest bardzo szczęśliwy. Dla niego ważna jest przede wszystkim realizacja oczekiwań związanych z nowym członkiem rodziny.

Niestety, wszystkie nadzieje legły w gruzach, ponieważ nowo narodzone dziecko ma zespół Downa. Rodzicie przeżywają szok, a ich życie zamienia się w prawdziwą tragedię. Początkowo Adam i Ewa planują zostawić dziecko w szpitalu lub oddać do specjalnie przystosowanego ośrodka. Po pewnym czasie jednak matka zaczyna mieć wątpliwości, ponieważ w głębi serca nie chce porzucić córki. Po rozmowie z innymi matkami w szpitalu postanawia wychować Marysię, którą nazywa Myszką. Adam jest przeciwny tej decyzji, ale w końcu cała rodzina wraca do domu.

Myszka cierpi nie tylko na zespół Downa, ale także na wiele innych dodatkowych schorzeń. Mimo cierpienia jest...

Podobne wypracowania