Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sławomir Mrożek „Tango” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Eleonora jest żoną Stomila i matką Artura. Jest to model kobiety nowoczesnej i niezwykle wyzwolonej. Dla niej nie istnieją żadne ograniczenia. Jest ona razem z mężem motorem napędowym całego mechanizmu szerzącej się w domu anarchii. Mimo dojrzałego wieku Eleonora wciąż jest przekonana, że jest panienką. Nie robi żadnej tajemnicy przed domownikami, nawet przed mężem, że sypia z Edkiem. Jest to dla niej sytuacja zupełnie dozwolona. Jej stosunek do syna jest dość obojętny i nawet jego śmierć nie wzbudza w niej żadnej gwałtownej reakcji.

Stomil to pełen pasji łamania zasad artysta. To jego podejście do życia sprawiło, że Eleonora zakochała się w nim. Ani jego wygląd, ani zachowanie nie czynią z niego głowy rodziny. Zamiłowanie do niechlujnego wyglądu jest tu potwierdzeniem jego stosunku do jakichkolwiek norm. Razem ze swoją żoną wcielali konsekwentnie w swe życie ideę wolności absolutnej i przełamywali wszelkie bariery. Jego wielka pasją były eksperymenty zarówno życiowe, jak i teatralne. To właśnie jednym z takich eksperymentów było wprowadzenie do domu Edka.

Artur jest przedstawicielem nowego pokolenia i jedynym bohaterem, któremu stan anarchii nie odpowiada. Jest on bojownikiem o powrót norm i konwencji, który dostrzega w obecnej...

Podobne wypracowania