Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

C.S. Lewis „Opowieści z Narnii” - opis Białej Czarownicy

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Biała Czarownica to postać z jednej z części cyklu „Opowieści z Narnii”. Postać to zdecydowanie negatywna, największa przeciwniczka głównych bohaterów, która nie cofnie się przed niczym, by zachować władzę.

Jadis była nazywana Białą Czarownicą, ponieważ jej twarz miała kolor śniegu. W ogóle królowa kojarzyła się z zimą. Od początku jej panowania, czyli od ponad stu lat, w Narnii nie było wiosny tylko wieczny mróz. Nie tylko jej karnacja, ale także surowość i chłodny sposób bycia przywoływały na myśl nieprzyjazne mroźne dni. Biała Czarownica była wysoka i na swój sposób piękna, jednak jej uroda raczej odpychała niż budziła sympatię. Z białą cerą ostro kontrastowała wyraźna czerwień ust. Królowa poruszała się saniami zaprzężonymi w renifery. Z dumą nosiła swoją królewską koronę. W ręce dzierżyła niebezpieczną różdżkę, którą mogła zamienić każdego w kamień.

Zgodnie z tym, co opowiedziały dzieciom Bobry, w żyłach Białej Czarownicy płynęła krew dżinów i olbrzymów, choć ona sama utrzymywała, że jest potomkinią Adama i Ewy. Była w tym tylko odrobina prawdy, ponieważ w rzeczywistości pochodziła od pierwszej, złej żony Adama, Lilith. Przyszła na świat w świecie...

Podobne wypracowania