Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis ulubionego nauczyciela

Bez wątpienia moim ulubionym nauczycielem jest pan Adrian, nauczyciel języka angielskiego w moim gimnazjum. To właśnie lekcje z nim wspominam z największym sentymentem i jemu zawdzięczam to, iż zainteresowałam się właśnie tym przedmiotem.

Pan Adrian zaczął uczyć nas kiedy byliśmy w II klasie. Kiedy trzeciego września wszedł do klasopracowni na zajęcia podejrzewaliśmy, iż jest kolejnym praktykantem, ponieważ wyglądał bardzo młodo. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy okazało się jak bardzo się myliliśmy. Wprawdzie nie dawno skończył on studia filologiczne, ale już posiadał doświadczenie zawodowe, zdobyte poprzez nauczanie w innej szkole.

Ten nauczyciel nie wyglądał jak pozostali pedagodzy pracujący w naszej szkole. Był chyba najwyższą osobą jaką spotkałam w życiu, miał z całą pewnością więcej niż 200 centymetrów wzrostu. Jego cechą charakterystyczną były również długie, kręcone blond włosy i zielone oczy. Ubierał się zawsze elegancko, codziennie zakładał inną kolorową koszulę i pasujący do niej krawat. To, co również utkwiło mi w pamięci, to sposób ubierania. Kolor jego teczki zawsze dopasowany był do koloru butów. Natomiast barwa koszuli była zależna od dnia tygodnia, na przykład w poniedziałki zawsze była ona niebieska, we wtorki brzoskwiniowa.

To za co najbardziej ceniłam pana Adriana, to doskonały sposób w jaki wykładał swój przedmiot. Miał on naturalną zdolność tłumaczenia wszystkich niejasności, tak, że osoby, które w przeszłości miały olbrzymie problemy ze zrozumieniem danej partii materiału, teraz opanowywały ją bez większego problemu. To dzięki niemu udało mi się zrozumieć w jaki sposób i w jakich okolicznościach powinno się stosować czas Past Perfect, chociaż wcześniej uparcie twierdziłam, że nigdy tego nie pojmę. Dodatkową zaletą tego pedagoga było to, iż starał się on być zawsze sprawiedliwy wobec uczniów, co niezmiernie rzadko zdarza się nauczycielom. Dzięki temu zjednywał on sobie sympatie wielu swoich podopiecznych.

Jedyna wadą jaka posiadał nasz filolog, było to, że palił on niewiarygodną ilość papierosów,  a w klasie której prowadził zajęcia zawsze było pełno dymu i nieprzyjemnego zapachu. Oczywiście starał się on ukrywać swój nałóg przed uczniami, jednak nie wychodziło mu to najlepiej,  a wszyscy w szkole doskonale o nim wiedzieli.

Podsumowując, uważam, że pan Adrian był doskonałym pedagogiem i świetnie sprawdzał się w tym zawodzie. Świadczyć może o tym fakt, że cieszył się olbrzymim uznaniem wśród uczniów, a oni bardzo chętnie uczestniczyli w prowadzonych przez niego zajęciach. Potrafił  zainteresować swoją lekcją nawet najbardziej odpornych na wszelaką wiedzę uczniów. Oczywiście miał on też swoje wady, ale myślę, iż z biegiem czasu wszyscy przyzwyczailiśmy się do nich. Jedyne co jeszcze mogę dodać to, że chciałabym aby w szkołach było więcej takich nauczycieli, którzy z takim zaangażowaniem poświęcają się pracy.

Podobne wypracowania do Opis ulubionego nauczyciela