Opis ulubionego nauczyciela
JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!
- 4914 wypracowanie - Język polski
- 1594 wypracowanie - WOS
- 2021 wypracowanie - Historia
- 787 wypracowanie - Religia
- 528 wypracowanie - Język angielski
- 58 wypracowanie - Język niemiecki
Bez wątpienia moim ulubionym nauczycielem jest pan Adrian, nauczyciel języka angielskiego w moim gimnazjum. To właśnie lekcje z nim wspominam z największym sentymentem i jemu zawdzięczam to, iż zainteresowałam się właśnie tym przedmiotem.
Pan Adrian zaczął uczyć nas kiedy byliśmy w II klasie. Kiedy trzeciego września wszedł do klasopracowni na zajęcia podejrzewaliśmy, iż jest kolejnym praktykantem, ponieważ wyglądał bardzo młodo. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy okazało się jak bardzo się myliliśmy. Wprawdzie nie dawno skończył on studia filologiczne, ale już posiadał doświadczenie zawodowe, zdobyte poprzez nauczanie w innej szkole.
Ten nauczyciel nie wyglądał jak pozostali pedagodzy pracujący w naszej szkole. Był chyba najwyższą osobą jaką spotkałam w życiu, miał z całą pewnością więcej niż 200 centymetrów wzrostu. Jego cechą charakterystyczną były również długie, kręcone blond włosy i zielone oczy. Ubierał się zawsze elegancko, codziennie zakładał inną kolorową koszulę i pasujący do niej krawat. To, co również utkwiło mi w pamięci, to sposób ubierania. Kolor jego teczki zawsze dopasowany był do koloru butów. Natomiast barwa koszuli była zależna od dnia tygodnia, na przykład w poniedziałki zawsze była ona niebieska, we wtorki brzoskwiniowa.
To za co najbardziej ceniłam pana Adriana, to doskonały sposób w jaki wykładał swój przedmiot. Miał on naturalną zdolność tłumaczenia wszystkich niejasności, tak, że osoby, które w przeszłości miały olbrzymie problemy ze zrozumieniem danej partii materiału, teraz opanowywały ją bez większego problemu. To dzięki niemu udało mi się zrozumieć w jaki sposób i w jakich okolicznościach powinno się stosować czas Past Perfect, chociaż wcześniej uparcie twierdziłam, że nigdy tego nie pojmę. Dodatkową zaletą tego pedagoga było to, iż starał się on być zawsze sprawiedliwy wobec uczniów, co niezmiernie rzadko zdarza się nauczycielom. Dzięki temu zjednywał on sobie sympatie wielu swoich podopiecznych.
Jedyna wadą jaka posiadał nasz filolog, było to, że palił on niewiarygodną ilość papierosów, a w klasie której prowadził zajęcia zawsze było pełno dymu i nieprzyjemnego zapachu. Oczywiście starał się on ukrywać swój nałóg przed uczniami, jednak nie wychodziło mu to najlepiej, a wszyscy w szkole doskonale o nim wiedzieli.
Podsumowując, uważam, że pan Adrian był doskonałym pedagogiem i świetnie sprawdzał się w tym zawodzie. Świadczyć może o tym fakt, że cieszył się olbrzymim uznaniem wśród uczniów, a oni bardzo chętnie uczestniczyli w prowadzonych przez niego zajęciach. Potrafił zainteresować swoją lekcją nawet najbardziej odpornych na wszelaką wiedzę uczniów. Oczywiście miał on też swoje wady, ale myślę, iż z biegiem czasu wszyscy przyzwyczailiśmy się do nich. Jedyne co jeszcze mogę dodać to, że chciałabym aby w szkołach było więcej takich nauczycieli, którzy z takim zaangażowaniem poświęcają się pracy.
Podobne wypracowania do Opis ulubionego nauczyciela
- Władysław Reymont „Chłopi” - charakterystyka Bylicy i jego relacji z córkami
- Ekspresjonizm w literaturze - cechy. Tadeusz Miciński „Melancholia”
- Zofia Nałkowska „Medaliony”, Tadeusz Borowski „Opowiadania” - porównanie bohaterów (charakterystyka porównawcza)
- Stanowisko Bolesława Prusa wobec haseł pozytywistycznych na podstawie „Lalki”
- „Kot w butach” - opis Kota w butach
- Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy” - tło historyczne „W pustyni i w puszczy” Sienkiewicza
- C.S. Lewis „Opowieści z Narnii” - opis Białej Czarownicy
- Św. Hieronim - biografia, życiorys
- Leopold Staff „Kowal” - interpretacja i analiza sonetu
- Edgar Allan Poe „Kruk” - interpretacja i analiza poematu
- Mój przyjaciel Muminek - Tove Jansson „Opowiadania z Doliny Muminków”
- Pieśń patriotyczna - „Rota” Marii Konopnickiej
- Henri Bergson - poglądy Bergsona - charakterystyka
- Adam Mickiewicz „Ballady i romanse” - cechy epoki romantyzmu w utworze
- Stefan Żeromski „Wierna rzeka” - znaczenie tytułu powieści. Opracowanie
- Jan Kasprowicz „Z chałupy”, „Kartoflisko” Leopolda Staffa - interpretacja i analiza porównawcza wierszy
- Alfred Szklarski „Tomek w krainie kangurów” - opis przygody Tomka Wilmowskiego
- Wisława Szymborska „Nic dwa razy” - analiza i interpretacja wiersza
- Gustaw Morcinek „Łysek z pokładu Idy” – opracowanie, interpretacja utworu
- Eliza Orzeszkowa „Nad Niemnem” - charakterystyka Witolda Korczyńskiego