Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Alfred Szklarski „Tomek w krainie kangurów” - opis przygody Tomka Wilmowskiego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W moim wypracowaniu chciałabym opowiedzieć o przygodzie Tomka Wilmowskiego na Górze Kościuszki. Ojciec głównego bohatera wybrał się na polowanie na skalne kangury. Podróżnik oczekiwał rodzica z niecierpliwością. Jako pierwszy dojrzał powracających z łowów. Cały dzień spędził na oglądaniu upolowanej zwierzyny: kangurów, jaszczurek płaszczowych, molochów, węża-tygrysa, tajpana, zimorodków olbrzymich oraz kookaburrów.

Nazajutrz Tomek postanowił wybrać się do O'Donellów. Osiodłał swojego kuca pony i wraz z Dingiem ruszył w podróż. Rodzina poszukiwaczy złota ciepło i serdecznie przyjęła niespodziewanego gościa. Wilmowski dowiedział się, że nazajutrz przyjaciele wyjeżdżają z Australii. Na pamiątkę spotkania stary O'Donnel ofiarował bohaterowi niezwykłą bryłkę gliny, która pod wpływem działania wody zmienia swój kolor. Wszyscy rozstali się w wyśmienitych humorach, nie obyło się bez wzruszeń.

Tomek powrócił do obozu, w którym trwały gorączkowe przygotowania do dalszej drogi. Ukończono gromadzenie zapasów, zwinięto potrzebne rzeczy. Podróż nie była uciążliwa, jednak ze względu na ilość zwierząt podróżujących z ludźmi – czasochłonna i powolna. Pogarszały...

Podobne wypracowania