Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak napisać recenzję? - reprezentatywny przykład recenzji filmowej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W dzisiejszych czasach zaobserwować można pewnego rodzaju skłonność człowieka do powrotu do jego korzeni, czerpania z dorobku przeszłych pokoleń, nieustającej pamięci o przeszłości. Powodowani tęsknotą za minionymi dniami lubimy oglądać się wstecz. Może właśnie dlatego realizowanych jest coraz więcej filmowych adaptacji dawnych bestsellerów powieściowych, takich jak „Duma i uprzedzenie” Jane Austen.

W roku 2005 można było zostać świadkiem premiery znakomitej ekranizacji wymienionej wyżej powieści. Film w reżyserii Joe Wrighta okazał się niezwykłym sukcesem, przyciągającym niezliczone rzecze fanów pisarstwa Austen czy też ogólnie tematyki romansowej.

Akcja „Dumy i uprzedzenia” rozgrywa się w niewielkiej miejscowości Netherfield Park w Anglii na przełomie XVIII i XIX wieku. Do tej uroczej mieściny, położonej nieopodal niewielkiego majątku rodziny Bennetów, przyjeżdża młody, majętny kawaler nazwiskiem Charles Bingley. Wiadomość o tym zupełnie paraliżuje panią Bennet, której głównym celem w życiu jest odnalezienie wystarczającej liczby młodych (i najlepiej bogatych!) dżentelmenów, by mogli poślubić wszystkie pięć jej córek.

Główną bohaterką romansu jest Lizzy (Elizabeth Bennet,...

Podobne wypracowania