Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Religia - strona 10

 • Co mogę zrobić, aby dzielić się wiarą z innymi? Opracowanie tematu

  Wiara, którą Bóg zsyła człowiekowi jako dar łaski, to pewna postawa duchowa polegająca na przyjęciu miłości Bożej i odwzajemnieniu jej, poprzez posłuszeństwo Ojcu oraz poświadczanie tego przed innymi ludźmi.Dzielić się z innymi tymi owocami duszy można wielorako. Przede wszystkim rodzice dzielą się wiarą ze swymi dziećmi poprzez ... »

 • Co oznaczają następujące słowa Wyznania wiary (Skład Apostolski): „zstąpił do piekieł” oraz „świętych obcowanie”?

  Słowa modlitwy Skład Apostolski są podczas mszy momentem kluczowym, ponieważ każdy chrześcijanin wówczas wyznaje fundamentalne składniki swej wiary. Wśród wypowiadanych zdań znajdują się dwie następujące frazy: „zstąpił do piekieł” oraz „świętych obcowanie”. Zdanie pierwsze dotyczy Jezusa Chrystusa. Liczn... »

 • Co oznaczają słowa: „Bądź wola Twoja, jako w Niebie, tak i na ziemi”? Interpretacja

  Przytoczone słowa są wypowiadane przez ludzi podczas modlitwy pańskiej. Rozpoczyna ją zwrot „Ojcze Nasz...”, który sugeruje ludziom, że zwracają się bezpośrednio do dobrego Boga Ojca. Modlitwa jest rozwiniętą prośbą wymawianą przez wiernych przede wszystkim podczas niedzielnej eucharystii, ale także podczas codziennej modlit... »

 • Co pomaga nam w poznawaniu i poprawnym rozumieniu wiary?

  Wiara to osobowe „przylgnięcie” człowieka do Boga oraz dobrowolne uznanie całej prawdy, która została objawiona przez Boga. Właściwe jest więc, aby całkowicie powierzyć się Ojcu i uznać za prawdę absolutną wszystko, co wypowiedział. Wiara to dar Boży, cnota, którą od Boga otrzymujemy. Aby móc okazać taką wiarę,... »

 • Co pomaga nam zachować treści zawarte w VIII Przykazaniu Bożym? Wypracowanie

  Ósme przykazanie, które zesłane zostało człowiekowi wśród dziesięciu, brzmi: „Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”. Bóg oczekuje więc, by ludzie nie kalali swych ust kłamstwem, które jest często tą łatwiejszą drogą wyboru. Kłamstwo jest bardzo często popełnianym grzechem,... »

 • Co powiedziałbyś człowiekowi, który popada w rozpacz z powodu swoich grzechów?

  Każdy z nas popełnia grzechy, błądzi. Często jest tak, że nie rozumiemy i nie widzimy złych czynów, jakie popełniamy. A jest to najważniejsze, aby nie tylko uświadomić sobie, że dopuszczamy się grzechu, ale i szczerze się do tego przyznać przed sobą i przed innymi. Nie można jednak załamywać się pod ciężarem niewłaściwych czynów,... »

 • Co rozumiesz pod słowami: "wypłyń na głębię"? Opracowanie

  ,,Wypłyń na głębię” te słowa wypowiedział Jezus do Piotra, który razem ze swoimi towarzyszami pracował całą noc na łodzi i niczego nie udało mu się złowić. Chciał, by dołączyli do Niego i głosili Słowo Boże. Tymi słowami posłużył się Jan Paweł II w 2000 roku. U progu nowego tysiąclecia chciał dodac odwagi ludziom, by wkroczyli w nie... »

 • Co to znaczy „czyste serce”? Jakimi cechami powinien wykazywać się człowiek o „czystym sercu”

  Jezus powiedział w swym Kazaniu na górze m.in.: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. To czyste serce charakteryzuje tych ludzi, którzy podporządkowali swą wolę i umysł do Bożej woli świętości w dziedzinach miłości, czystości -  będącej równoznaczną z poprawnością płciową - oraz u... »

 • Co to znaczy być świadkiem Jezusa Chrystusa? Wypracowanie

  Być czyimś świadkiem oznacza móc świadczyć za kogoś, potwierdzić słowa danej osoby, poniekąd podzielać też jej poglądy i prezentować je innym. Każdy zna znaczenie tego słowa, mówi się też, że chrześcijanin powinien być prawdziwym świadkiem Chrystusa. Niewiele jednak osób rozumie, co właściwie oznacza to sformułowanie.Być świ... »

 • Co to znaczy być uczniem Chrystusa w dzisiejszych czasach? Czy jest to łatwe? Wypracowanie

  Uważam, że bycie uczniem Chrystusa w dzisiejszych czasach niekoniecznie znaczy to samo, co za czasów Jezusa. Wówczas Chrystus miał przy sobie dwunastu apostołów, którym to po zesłaniu Ducha Świętego nakazał iść w świat i głosić wśród pogan prawdę o miłosiernym Bogu-Ojcu. Wtedy bycie uczniem Chrystusa oznaczał... »