Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Religia - strona 9

 • Chrystusa Kazanie na Górze - 8 błogosławieństw - interpretacja, opracowanie i opis błogosławieństw

  Osiem błogosławieństw to wymienione przez Jezusa Chrystusa życiowe postawy, motywowane wiarą i miłością. Każdy chrześcijanin powinien być taką osobą, o jakiej mówi Pan. O tych błogosławieństwach dowiadujemy się z Pisma Świętego, a dokładnie – z Ewangelii według św. Mateusza ( 5,1).Ewangelia opisuje wydarzenia z życia Chrystusa, kied... »

 • Chrześcijaństwo – misje w Afryce – opracowanie tematu

  Na świecie jest jeszcze wiele rejonów, do których nie dotarły wieści o Chrystusie, słowie Bożym, o tym, że dusza pragnąca Boga będzie mogła oglądać go w niebie. Lub też w rejonach tych nadal bardzo dużo pracy należy włożyć w proces chrystianizacji. Działalność misyjna jest jedną z form działalności Kościoła, która polega ... »

 • Chrześcijaństwo: Ewangelie - Etapy powstawania Ewangelii. Opracowanie

  W tradycji chrześcijańskiej pojęcie Ewangelii funkcjonuje jako określenie świętych pism, które opisują życie, naukę oraz śmierć Jezusa Chrystusa. Autorami Ewangelii są tak zwani ewangeliści, czyli święci: Marek, Łukasz, Jan oraz  Mateusz. Kochali oni  Jezusa i bezgranicznie ufali Jego nauczaniu, spisali więc – zobowiązani ... »

 • Chrzest - rodzice chrzestni, ceremonia, rodzaje chrztu i jego skutki

  Chrzest święty to pierwszy z sakramentów, jakie człowiek otrzymuje (zazwyczaj) po przyjściu na świat. Tradycja tej łaski wywodzi się już z czasów Chrystusa, który to został ochrzczony przez Jana w wodach rzeki Jordan (czytamy o tym w Ewangelii św. Mateusza, 3,13). Od tamtej pory Jezus nakazywał, aby apostołowie równie... »

 • Cierpienie a wiara - Czym wytłumaczysz to, że Pan Bóg doświadcza nawet najwierniejsze Mu osoby?

  Cierpienie jest nieodzowną częścią ludzkiego życia. Często zdarza się, że doświadczamy go zupełnie niespodziewanie, nie jesteśmy przygotowani na cios od losu. W trudnych chwilach ludzie niejednokrotnie zadają sobie pytanie, dlaczego to właśnie ich spotkał taki smutek. Bywa, iż mają pretensje do Boga. Uważają się za dobrych chrześcijan, a zło tra... »

 • Cierpienie Hioba - sens cierpienia Hioba w perspektywie religijnej. Opracowanie

  Hiob był człowiekiem pochodzącym z urodzajnej krainy - Us. Cieszył się dobrą reputacją, liczną, kochającą rodziną, uznaniem wśród przyjaciół. Miał wszystko, czego tylko mógł sobie zażyczyć prosty i uczciwy człowiek. Znany był również z nieugiętej wiary w Boga. Codziennie modlił się do niego i dziękował mu za spokojn... »

 • Cisza w życiu człowieka - rola ciszy i milczenia w życiu człowieka. Wypracowanie

  We współczesnym świecie cisza i milczenie stają się wartościami niezwykle cennymi i niestety rzadko dostępnymi. Rozwój cywilizacyjny, postęp, budowanie nowych miast, autostrad, przebudowywanie całego świata sprawia, że tak naprawdę nie ma ani jednego spokojnego miejsca. Chociaż bywają i takie, których nie dotknęła ingerenc... »

 • Co by było, gdyby Jezus nie zmartwychwstał? Wypracowanie

  Tajemnica i cud zmartwychwstania Jezusa Chrystusa to najważniejsze dla chrześcijan wydarzenie, ponieważ stanowi fundament ich wiary. Jest ono przypieczętowaniem i jednocześnie potwierdzeniem wszystkiego, co zawiera Pismo Święte.  Wszystko to, co miało miejsce przed narodzeniem Chrystusa i przed jego śmiercią oraz zmartwychwstaniem, podpo... »

 • Co chrześcijaństwo dało Europie? Jak wpłynęło na życie ich mieszkańców? Wypracowanie

  Chrześcijaństwo to jedna z dominujących religii świata, która wielu swych zwolenników  znalazła w Europie. Jej początkiem jest Jezus i Jego nauka, która opiera się na słowie Bożym. Wiara chrześcijańska zapoczątkowana w I wieku krzewi się do dziś i ma bardzo wielu wyznawców – obecnie są to ponad 2 miliardy... »

 • Co mogę zrobić dla Kościoła powszechnego? Wypracowanie

  Kościół powszechny to po pierwsze Kościół obecny w Jezusie Chrystusie, ponieważ jest on całkowitym zjednoczeniem z Synem Bożym. Po drugie zaś Kościół powszechny to wspólnota wszystkich wierzących osób, które rozproszone są po całym świecie, ale złączone jedną wiarą i Bożą łaską.Kościół to wsp&oacu... »