Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Religia - strona 7

 • Biskup - zadania, funkcje. Jakie zadania ma do spełnienia biskup?

  Biskup to w hierarchii kościelnej człowiek stojący ponad proboszczami, zarządzający całą diecezją. Spoczywa na nim ogromna odpowiedzialność. Niewiele osób wie, czym właściwie zajmuje się biskup.  Przede wszystkim biskup jest opiekunem diecezji. Ma za zadanie reprezentować ją na zewnątrz. Dzieje się to przede wszystkich podczas syn... »

 • Bł. Chiara Badano - biografia, dokonania, patronat

  Błogosławiona Chiara Badano to Włoszka, która urodziła się 29 października 1971 roku. Była długo wyczekiwanym dzieckiem, przyjętym z ogromną radością jako najpiękniejszy dar od Boga. Już w wieku 9 lat postanowiła powierzyć się opiece Jezusa.  Chiara nie była idealna, miała problemy z nauką. Jak każda nastolatka przeżywała okres bu... »

 • Bł. Franciszek i Hiacynta Marto, Łucja dos Santos - życiorysy, objawienia, zasługi

  Franciszek Marto przyszedł na świat 11 czerwca 1908 roku we wsi fatimskiej w Portugalii. Hiacynta, jego siostra, urodziła się 11 marca dwa lata później. Ich rodzice byli pasterzami. Dbali o religijne wychowanie dzieci, często odmawiano modlitwy różańcowe. Rodzeństwo pomagało rodzicom w pracach związanych z wypasem owiec i uprawą ... »

 • Bł. Karolina Kózkówna - biografia, dokonania, patronat

  Karolina Kózkówna przyszła na świat 2 sierpnia 1898 roku. Była ona czwartym zspośród jedenastu dzieci Jana oraz Marii. Jej rodzina była uboga, dziewczynka nie zaznała wielu łask, była jednak szczęśliwa mimo ubóstwa.  Zamieszkiwała wieś Wał – Ruda na terenie ówczesnej Galicji, która była naj... »

 • Błogosławieństwo - co to jest błogosławieństwo? Definicja. Błogosławieństwa ewangeliczne (osiem błogosławieństw) - opis, znaczenie

  Błogosławieństwo to dwustronne – bo i Boże, i człowiecze – wyjście naprzeciw siebie. Bóg i człowiek spotykają się w modlitwie, a ona wznosi się przez Chrystusa do Ojca i zstępuje przez Ducha Świętego na modlącego się. Na początku w szczególności Bóg pobłogosławił Adama i Ewę, jednak nie odwrócił się od cz... »

 • Błogosławiony Jan Paweł II - Ułóż modlitwę do Jana Pawła II

  Błogosławiony Ojcze Święty Janie Pawle II – Ty, który zawsze byłeś szczególnie blisko nas, dzieci i młodzieży, racz wstawić się za nami i wyprosić dla nas u Boga potrzebne łaski.Prosimy Cię, Przyjacielu Młodych, abyś wstawił się za nami i prosił Boga o dar pokoju. Tak wielu młodych ludzi żyje w krajach niespokojnych, gdzie ła... »

 • Bóg - dobry Ojciec Stworzyciel czy też Srogi Sędzia? Rozprawka

  Bóg jest ukazywany w Biblii w różny sposób. Stary Testament ukazuje Go jako Boga wszechmogącego, dobrego i łaskawego, choć raczej niedostępnego. Bóg starotestamentowy potrafi również być srogi, wystawia na próby, karze za winy. Jednak i Nowy Testament, a także większa część Pisma Świętego przekonuje, ż... »

 • Bóg - Jakie miejsce zajmuje w Twoim życiu Bóg? Wypracowanie

  Bóg jest bardzo ważną częścią mojego życia. To Ktoś, kto nieustannie czuwa nade mną i swoją obecnością mobilizuje mnie do działania. Mając świadomość, że Bóg jest wszędzie wokół mnie, mogę wciąż odczuwać Jego bliskość, a tym samym – mieć poczucie, że nigdy nie jestem sam. Jest On moim pocieszeniem w chwilach samotności... »

 • Bóg - kim jest Bóg? Bóg w chrześcijaństwie - opracowanie

  Bóg w naszej (ale i w każdej) religii jest istotą nadprzyrodzoną, która stanowi fundament wszelkiej wiary. W chrześcijaństwie Bóg jest stwórcą wszystkiego: świata, człowieka, istot żywych. Jest Panem i światłością, która wyznacza wszystkiemu sens.W katolicyzmie określa się Boga jako istotę w trzech osobach bosk... »

 • Bóg zawsze wierny - uzasadnienie, interpretacja

  W Księdze Wyjścia jest zapisane, jak Bóg przemówił do Mojżesza, wyjawiając mu swoje prawdziwe imię: „Jahwe, Jahwe, Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność”. Mojżesz tłumaczył wówczas, że Pan Bóg jest tym, który przebacza.  Już samo imię Boga oznacza Jego wiern... »