Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Droga krzyżowa - Stacja 8 - opis, streszczenie, interpretacja

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Stacja VIII - Jezus pociesza płaczące niewiasty

W tłumie za Jezusem szło wielu ludzi, w tym kobiety. Im bliżej było do Golgoty, tym większa ilość osób współczuła skazańcowi niosącemu krzyż.Były tam również dwie kobiety, których płacz nad Nim zwrócił uwagę Mesjasza. Obie pochodziły z Jerozolimy.

Jezus powiedział im, by nie wylewały łez nad Nim, ale raczej nad sobą i swymi pociechami, ponieważ nadejdzie taka chwila, kiedy ludzie za szczęśliwe uważaćbędą te kobiety, które nie wydały na świat potomstwa. Będzie czas, gdy człowiek wołać będzie do gór i pagórków, by przykryły jego ciało. Bo co stanie się z drzewem suchym, jeżeli zielone wydane jest na stracenie.

Ostatnie słowa wypowiedziane do niewiast jerozolimskich są alegorią - drzewem zielonym jest tu sam Jezus, którego żołnierze wiodą na śmierć, a drzewem suchym naród Izraela. W tych słowach zapisana jest wizja przyszłych wydarzeń związanych z sądem, jaki dokonany zostanie na ludzkości. 

W cierpiącej postaci Chrystusa zawiera się prawda pełna grozy, że grzech prowadzi do strasznych rzeczy, a przecież Jezus został obciążony wszystkimi grzechami ludzkimi. Dlatego właśnie Jego męka musiała być tak wielka, bo musiał...

Podobne wypracowania