Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

J, 20 - streszczenie, interpretacja i komentarz do fragmentu biblijnego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Rankiem, nim jeszcze słońce wstało,pierwszego dnia po szabacie Maria Magdalena poszła do grobu, w którym poprzedniego dnia złożona ciało umęczonego na krzyżu Jezusa. Jej oczom ukazał się odsunięty kamień, którym zastawione było wejście do pustego teraz grobu. Zdziwiona Maria udała się po Szymona Piotra oraz ukochanego ucznia zmarłego, czyli autora Ewangelii - św. Jana i opowiedziała im, że ciało Jezusa zostało zabrane i nie wiadomo, gdzie się znajduje.

Poinformowani uczniowie pobiegli do grobu. Jan przybył pierwszy, nie wszedł do środka, ale zobaczył w pieczarze leżące płótna. Piotr wszedł do grobu i też ujrzał płótna i chustę znajdującą się obok. Wtedy wszedł też Jan - zobaczył i uwierzył. Wcześniej Apostołowie nie rozumieli słów o zmartwychwstaniu. Teraz pojęli ich sens. Maria Magdalena płakała przed grobem i zobaczyła wówczas w jaskini dwóch aniołów, którzy siedzieli w miejscu, gdzie spoczywały zwłoki - jeden w miejscu nóg, drugi w miejscu głowy.

Maria spytana o powód płaczu, wyjaśniła, że jest nim zniknięcie ciała Nauczyciela. Wtedy zobaczyła Jezusa, ale nie poznała Go. Spytał o powód jej płaczu, a ona sądząc, że to ogrodnik, poprosiła, by przyniósł wyniesione ciało....

Podobne wypracowania