Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Drzewo poznania dobra i zła - symbolika, znaczenie, historia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Drzewo poznania dobra i zła stało się przyczyną wypędzenia człowieka z Raju. Adam i Ewa zjedli jego owoce, co rozgniewało Stwórcę i sprawiło, że skazał on stworzonych przez siebie ludzi na wygnanie.

Gdy Bóg stworzył Eden, pozwolił człowiekowi korzystać z wszystkiego, co tylko mógł tam znaleźć. Pierwsi ludzie mogli nawet spożywać owoce z drzewa życia. Bóg postawił jednak kategoryczny zakaz zbliżania się do drzewa poznania dobra i zła. Przez długi czas Adam i Ewa nie mieli problemów z omijaniem miejsca, przed którym przestrzegał Stwórca. Jednak w Rajskim Ogrodzie żył ktoś, kto za wszelką cenę chciał doprowadzić do upadku człowieka – szatan. Przybrawszy postać węża, zaczął zachęcać Ewę, by sięgnęła po zakazany owoc. Próbował przekonać ją, iż jeśli tylko go skosztuje, zyska wiedzę, którą posiada tylko Bóg. Kiedy w końcu udało mu się doprowadzić do tego, że towarzyszka Adama ugryzła owoc i poczęstowała nim swego partnera. Ludzie poznali, czym tak naprawdę jest grzech. Postanowili schować się przed Bogiem, tłumacząc swoją decyzję wstydem przed nagością. Stwórca, chociaż niezwykle kochał swe dzieci, musiał obejść się z nimi niezwykle surowo i wypędzić z Raju.

Wielu ludzi zastanawia się nad...

Podobne wypracowania