Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Hinduizm - święta. Opis najważniejszych dla wyznawców hinduizmu świąt

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Diwali - (Dipawali) zwane Festiwalem Lamp. To jedno z najbardziej kolorowych i charakterystycznych świąt hinduistycznych. W zależności od kalendarza lunarnego świętowane jest w różnych miesiącach w różnych zakątkach świata (przede wszystkim w Azji). Festiwal trwa około pięciu dni. W dzień ten upamiętnione zostało uwolnienie sześciu guru z więzienia. Święto to obchodzone jest w różnych krajach - w Nepalu, Malezji, Singapurze, Indiach, Sri Lance, czy w Gujanie. Festiwal rozpoczyna się dniem o nazwie „Dhanvantari Triodasi”. Z okazji tego dnia wszystkie domy zostają kolorowo udekorowane. Przez całą noc palą się w różnych częściach miast przepiękne lampiony o wymyślnych wzorach i kształtach.

Makar Sankranti - zwane także Pongal, Lohri. Obchodzone jest w styczniu i dosłownie oznacza „Wejście w znak Koziorożca”. Jest celebrowany na zakończenie żniw. Jest jednym z najpopularniejszych i najważniejszych świąt hinduistycznych na całym świecie. Jednocześnie w różnych regionach świata odbywa się w różnych terminach, co spowodowane jest odmiennym klimatem (pora żniw, zbioru plonów). Najczęściej ma ono miejsce w około trzy tygodnie po zimowym przesileniu. Ma wiele różnych nazw, między innymi: Bihar, Goa,...

Podobne wypracowania