Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Religie Azji - opracowanie tematu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Niewątpliwie Azja jest kontynentem najbardziej zróżnicowanym pod względem wyznawanych wiar. Nie ma tu żadnej jednolitości. Azjatów można nazwać wielką, kolorową mozaiką, bo właściwie na tym kontynencie występują niemal wszystkie najważniejsze wiary współczesnego świata. Azjaci wierzą zarówno w nowoczesne ruchy religijne, jak i w religie monoteistyczne oraz politeistyczne. Wszystko zależy od tego, w jakiej części Azji się znajdujemy.

Buddyzm - religia ciesząca się największą sympatią Azjatów. Buddyzm wywodzi się z Indii. Jego twórcą był Budda („Oświecony”, „Przebudzony”) - szlachetnie urodzony. W Azji mamy oecnie trzy nurty buddyjskie: hinajanę (therawada) i mahajana chińska oraz mahajana tybetańska. Buddyzm jest jedną z największych i najważniejszych religii w Afganistanie, Kaszmirze, Chinach, Tajlandii, Laosie, Egipcie, Turkmenistanie. W Azji przeważa mahajana. Buddyzm rozprzestrzenił się tam dość szybko przy pomocy handlowców, którzy przybywali na te tereny. W Indiach religię tą rozpowszechnił król Aśoki. W większości wypadków religia ta została rozpowszechniona w sposób pokojowy, bez wymuszania na ludności jej przyjmowania.

Hinduizm - religia dominująca w...

Podobne wypracowania