Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Religie Afryki - opracowanie tematu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Islam - na terenach afrykańskich islam nazywany jest „czarnym islamem”. Bierze się to stąd, że przesiąkła ona tradycyjnymi wierzeniami plemiennymi i ludowymi, wymieszała się z nimi i w tej zniekształconej formie nadal tam panuje. Islam jest wyznaniem narodowym w wielu krajach Afryki, między innymi w: Senegalu, Nigerii, Czadzie, Katarze, Gwinei, Mali, Somalii (jest to głównie północna część Afryki) oraz w Burkina Faso, Kamerunie, Ghanie, Togo, Sudanie, RPA. Do Afryki dotarł dzięki przybywającym tam kupcom i handlarzom. Islam przesiąknął także lokalnym afrykańskim wierzeniem o nazwie sufizm (wszelkiego rodzaju mistyczne nurty istniejące w obrębie islamu). Istnieje też praktyka wiary w amulety, talizmany.

Voodoo - jedna z najbardziej eklektycznych i jednocześnie oryginalnych wiar Czarnego Kontynentu (chociaż nie głównie). Wyznawców voodoo znajdziemy przede wszystkim w Ghanie, Beninie, czy Togo. Jest to wiara politeistyczna. Do najważniejszych bogów zalicza się Ogouna, Oxalę, Szango, czy Damballaha. Religia ta związana jest z wieloma obrzędami okultystycznymi, między innymi robieniem laleczek voodoo, jeżeli chce się kogoś zaczarować, rzucanie uroków i przekleństw. Religia ta czerpie z magii i okultystycznych praktyk...

Podobne wypracowania