Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Trzej królowie - historia, dary, symbolika

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kacper, Melchior i Baltazar – Trzej Królowie – przybyli do Betlejem, by oddać pokłon nowonarodzonemu królowi żydowskiemu. Nie wiedzieli oni dokładnie, gdzie ma narodzić się Jezus, jednak swoją trasę wytyczyli dzięki obserwacji gwiazd i znajomości proroctwa zawartego w Księdze Micheasza. Po drodze odwiedzili Heroda, chcąc wypytać go o miejsce narodzin nowego władcy. Król Judei, chociaż nie wiedział wiele o Jezusie, postrzegał go jako rywala, którego jak najszybciej trzeba zgładzić. Dlatego poprosił pielgrzymów by, skoro tylko dowiedzą się gdzie przebywa nowy władca, podali mu miejsce jego urodzenia. Sam mówił, że chciałby także złożyć mu pokłon, jednak w rzeczywistości planował go zgładzić. Mędrcy w drodze powrotnej zostali nawiedzeni przez anioła, który nakazał im obrać inną trasę. Właśnie w ten sposób przybycie trzech tajemniczych postaci przed oblicze Jezusa opisane jest w Ewangelii wg św. Mateusza. Przyjrzyjmy się teraz nieco bliżej Trzem Królom.

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że relacja Ewangelisty nie podaje dokładnej liczby przybyszów ze wschodu, lecz wspomina o trzech darach, jakie zostały złożone  Chrystusowi: o mirrze, kadzidle i złocie. Właśnie na tej podstawi dzisiaj przypuszczamy,...

Podobne wypracowania