Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Działalność misyjna - misjonarze chrześcijańscy. Kim są, co robią i w jakim celu? Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Działalność misyjna związana jest zazwyczaj z działalnością kościelną. W przypadku chrześcijaństwa Kościół wysyła w różne części świata misjonarzy, którzy nawracają niewiernych. Podejmują oni próby chrystianizacji terenów dopiero poznanych i ludności tam zamieszkałej. Według statystyk najwięcej misjonarzy znajduje się na kontynencie afrykańskim. Na drugim miejscu znajduje się Ameryka Południowa oraz kontynent azjatycki i Ameryka Północna.

W Polsce pewnym rodzaje misji można nazwać coroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy organizowaną przez Jerzego Owsiaka. Najbardziej znanymi zakonami misyjnymi w Polsce, które wysyłają misjonarzy na cały świat są: Sercanki, Karmelici, Kapucyni, Chrystusowcy, Dominikanie, Franciszkanie, Elżbietanki, Klaretyni, Jezuici, Zgromadzenie Księży Misjonarzy, Służebnice Ducha Świętego, Karmelitanki Dzieciątka Jezus, Siostry Opatrzności Bożej.

Działalność misyjna polega na ewangelizacji, ale nie w sposób okrutny, czy poprzez nakłanianie pogan do przyjmowania wiary chrześcijańskiej. Misjonarze najczęściej zamieszkują miejscowości, do których zostali wysłani przez kilka a nawet kilkanaście lat. Uczą się zachowań i obyczajów ludności rdzennej i starają się zrozumieć...

Podobne wypracowania