Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kofi Annan – biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kofi Atta Annan urodził się w 1938 roku w Kumasi (Ghana). Od stycznia 1977 do grudnia 2006 pełnił funkcję Sekretarza Generalnego ONZ. Był siódmą osobą pełniącą to stanowisko.

Kofi Annan studiował w rodzinnym mieście, a następnie kontynuował zdobywanie edukacji w Genewie oraz w Stanach Zjednoczonych. Dla Organizacji Narodów Zjednoczonych pracuje od 1962 roku. Zajmował m. in. stanowiska Koordynatora ds. Bezpieczeństwa Systemu Narodów Zjednoczonych (w latach 1987-1990) czy Asystenta Sekretarza Generalnego ds. Operacji Pokojowych (1993-1994).

Na pierwszą kadencję Sekretarza Generalnego ONZ został wybrany w styczniu 1997. Cztery lata później, w styczniu 2001, Zgromadzenie Ogólne podjęło decyzję o powołaniu Kofi Annana na drugą kadencję. Główne zadania, które starał się zrealizować podczas pełnienia swojej funkcji, to: obrona praw człowieka, walka o podstawowe wartości, takie jak wolność czy równość oraz odbudowa autorytetu ONZ. Najważniejszym celem było, zgodnie z duchem tradycji ONZ, zdecydowane działanie na rzecz pokoju.

Kadencję Sekretarza Generalnego Kofi Annan rozpoczął od napisania – obecnie realizowanego -  Planu Odnowienia ONZ. Następnie, podjął próby nakłonienia Iraku do podążania...

Podobne wypracowania