Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Odpowiedzialność rodzicielska - czym jest w perspektywie religijnej? Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Odpowiedzialność rodzicielska jest zasadniczą powinnością każdego rodzica względem swoich dzieci. W perspektywie religijnej to prawdopodobniej najważniejsze zadanie, jakie stawia Kościół przed instytucją małżeńską (koniecznie) i niezależnie od religii. Odpowiedzialność rodzicielska to znaczy tyle (i aż) co bycie odpowiedzialnym za wychowanie potomstwa i jego odpowiedzialne wychowanie na człowieka z określonym systemem wartości.

Odpowiedzialność rodzicielska to także zapewnienie dziecku dobrego domu (pełna rodzina), atmosfery miłości i ciepła, spokojnego, beztroskiego dzieciństwa. W perspektywie religijnej ważne jest zadbanie o edukację religijną dziecka i jest to obowiązek fundamentalny dla wyznawców wszystkich wiar. W chrześcijaństwie rodzina zajmuje bardzo ważną, znaczącą rolę w społeczeństwie jako instytucja oparta na sakramencie małżeństwa. Rodzina jest więc świętością nie do naruszenia.

Na rodzinę nakłada się wiele obowiązków (wspomina o nich papież Jan Paweł II w adoracji „Familiaris consortio”, czy w „liście do Rodzin”). Podstawą istnienia każdego związku małżeńskiego jest miłość i odpowiedzialność. Macierzyństwo również łączyć się powinno z uczuciem odpowiedzialności za drugiego człowieka. Dziecko...

Podobne wypracowania