Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Obowiązki chrześcijanina - jakie są twoim zdaniem? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

We współczesnym świecie mało jest czasu na bycie porządnym chrześcijaninem. Przeszkadza nam w tym niemal wszystko - praca, obowiązki względem rodziny, dbanie o reputację, imprezy, używki, Internet, telewizja, muzyka, prasa (generalnie mass media). Jest coraz mniej czasu na zatrzymanie się i zastanowienie nad swoim życiem i sposobem jego przeżywania.

Trzeba jednak zauważyć, że to nie Kościół jako instytucja, ale fakt tego, że jesteśmy chrześcijanami, nakłada na nas obowiązki. Jakie są obowiązki współczesnego chrześcijanina? Jeżeli mamy odwoływać się do przepisów prawa kanonicznego, obowiązki wiernego określa pięć przykazań kościelnych. Znajdują się tam przepisy dotyczące odpowiedniego reprezentowania Kościoła w życiu codziennym poprzez szerzenie wiary oraz dobre uczynki, cotygodniowe chodzenie na msze święte i przyjmowanie sakramentów, czy ofiarowywanie datków na tacę.

Mnie wydaje się, że do najważniejszych obowiązków każdego chrześcijanina należą przede wszystkim dobre zachowanie. Nic tak nie zbliża człowieka do wiary, jak dobre uczynki - szczególnie względem innych. Zapotrzebowanie na tego typu „usługi” jest ogromne i jestem pewna, że właśnie na to każdy chrześcijanin powinien kłaść największy...

Podobne wypracowania