Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Hector Berlioz - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Hector Berlioz urodził się 11 grudnia 1803 roku w La-Cote-Saint-Andre, we Francji. Jego ojcem był znany doktor medycyny, który pragnął, aby syn poszedł w jego ślady.

Już od najmłodszych lat Berlioz wykazywał spore zainteresowanie muzyką. Fascynowały go niemal wszystkie instrumenty. Ojciec pozwalał Hectorowi na naukę muzyki, mimo iż w przyszłości miał on zostać lekarzem. W wieku dwunastu lat wybitny młody artysta potrafił grać już na flecie i gitarze. W międzyczasie uczył się również gry na harmonii. Także śpiew i komponowanie były jego ogromną pasją.

Pierwsze kompozycja muzyka datuje się właśnie na okres jego wczesnej młodości. Zgodnie z życzeniem ojca Berlioz rozpoczął studia medyczne. W roku 1821 został wysłany do Paryża, gdzie miał studiować. W głębi serca jednak marzył o muzyce, dlatego dwa lata później spróbował swoich sił na studiach kompozytorskich. Oczywiście obydwa kierunki studiował jednocześnie. Niestety, jego zapał nie wystarczył, aby pogodzić te dwa odmienne światy. Kilka miesięcy po rozpoczęciu nauki muzyki, Berlioz porzucił medycynę. Było to ogromnym szokiem i rozczarowaniem dla jego ojca.

W latach 1826- 1828 kompozytor doskonalił swoje umiejętności i zdobywał wiedzę w konserwatorium harmonii oraz kontrapunktu....

Podobne wypracowania