Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Eucharystia - wyjaśnij, jak należy rozumieć pojęcie „Uczta Eucharystyczna” i rozwiń temat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Uczta Eucharystyczna to nazwa stosowana dla określenia Najświętszego Sakramentu, czyli Komunii Świętej. Takie określenie wiąże się z sensem brania udziału w Komunii Świętej, czyli celebracji wydarzeń Ostatniej Wieczerzy, która Jezus spożywał razem ze swymi uczniami. Uczta Eucharystyczna to symboliczne spożywanie Ciała i Krwi Chrystusa tak, jak sam Jezus nakazał podczas ostatniego spotkania z apostołami.

Jezus nakazał bowiem podczas wieczerzy poprzedzającej dzień swej męki, śmierci i zmartwychwstania, by spożywanie Jego Ciała i Krwi, pod postacią chleba i wina, czyniono na pamiątkę tej właśnie uroczystości.

Uczta Pańska, którą powtarza się przy każdorazowym przyjmowaniu komunii podczas mszy świętej, to nie tylko przypomnienie łamania chleba przez Jezusa wraz z uczniami, ale jest to również zapowiedź nadchodzących Godów Baranka (uczty Baranka) w Królestwie Bożym.

Łamanie chleba było tym obrzędem, którym posłużył się Nauczyciel, kiedy błogosławił i rozdzielał chleb jako dobry gospodarza. Błogosławieństwo chleba i kielicha z winem nabrało dzięki słowom wypowiadanym przez Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy nowego sensu. Stanowiło zapowiedź wydarzeń, które miały być wypełnieniem woli Boga oraz umożliwić otwarcie dla ludzi...

Podobne wypracowania