Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czym jest dla ciebie Wielki Post? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wielki Post to okres zapoczątkowany w Środę Popielcową, a kończący się w Wielki Czwartek, który jest czterdziestodniowym przygotowaniem chrześcijan na niezwykły czas Wielkiej Nocy. Dla mnie Wielki Post to czas oczyszczenia, przygotowania i skupienia.

Środa Popielcowa będąca pierwszym dniem Postu, to pierwsza chwila, kiedy przypomniane jest nam podczas ceremonii posypania głowy popiołem, że jesteśmy jedynie prochem i jeśli się nie zwrócimy w stronę Ewangelii, czyli Jezusa, a przez Niego w stronę Boga, to prochem pozostaniemy.

Popielec jest wstępem do trwającego kolejnych tygodni rozważania własnej postawy życiowej. Przez cały okres postu należy dokonać rzetelnego rachunku sumienia, który pokaże, co należy zmienić, aby godnie przyjąć do siebie umierającego i zmartwychwstającego Jezusa Chrystusa.

Dla mnie Wielki Post jest właśnie takim czasem rozrachunku z samym sobą, doskonałą okazją do tego, by przypomnieć sobie, co robiło się nie tak, jak życzył sobie tego Ojciec w niebie. Jeśli bowiem serce jest pełne grzechu, a człowiek nie czuje zupełnie, że postępuje źle lub że powinien zrzucić balast złych uczynków, to nie można mówić o dobrym przygotowaniu do Wielkanocy.

Należy mieć świadomość, dlaczego tak ważne i potrzebne...

Podobne wypracowania