Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jakie zadania wypełniają kapłani i osoby zakonne w Kościele? Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Podstawą Kościoła są ludzie wierzący, świeccy. Jednak, aby mógł on sprawnie funkcjonować niezbędna jest obecność kapłanów i osób zakonnych, są one obecne tuż obok świeckich, gotowe do pomocy i pełnienia rozmaitych funkcji, o których niejednokrotnie nie wie spora liczba osób. Warto jednak je poznać, aby w pełni docenić tych towarzyszy wiary. 

Po pierwsze są oni przewodnikami duchowymi ludzi. Pomagają im spełniać wszystkie wymagania stawiane przez wiarę. Organizują życie wspólnoty, ułatwiając im uczestnictwo we wszystkich obrzędach religijnych. Przewodnictwo duchowe nie ogranicza się jednak tylko do kwestii związanych z organizacja poszczególnych wydarzeń. Są oni także osobami, do których można zwrócić się o pomoc, gdyż posiadają wiedzę głębszą niż przeciętny wierzący. Nakierowują oni świeckich na właściwe tory, starając się uczynić ich życie religijne jak najłatwiejszym, tak, aby mogli w pełni oddać je Bogu.

Kolejną rolą, którą pełnią jest rola stróża. Czuwają oni przy osobach świeckich ze swojego otoczenia, reagując w odpowiednim momencie, nie pozwalając im na zejście na złą drogę. Gotowe do pomocy, chętnie przeprowadzą rozmowę rozjaśniająca zawiłości wiary, wesprą w momentach...

Podobne wypracowania