Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co znaczy to, że człowiek jest istotą religijną? Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Człowiek niejednokrotnie bywa nazywany istotą religijną. Jednakże dla wielu określenie to nie jest do końca jasne i zrozumiałe. Warto jednak je zaakceptować, ponieważ istniej mnóstwo argumentów świadczących o duchowej naturze istoty ludzkiej.

Przede wszystkim człowiek jest istotą religijną, gdyż kieruje nim ciekawość. To ona sprawia, że nurtują go pytania o początek wszechrzeczy. Rozmyślania te zazwyczaj doprowadzają go do wniosków, że istnieje gdzieś Bóg stwórca, istota odpowiedzialna za stworzenie wszystkiego, co zna. O tym, że jest istotą religijną świadczy również jego dociekliwość w kwestii dotyczącej tego, co stanie się z nim po śmierci. Nie przyjmuje on biologicznego rozkładu ciała, lecz szuka wyjaśnienia, co dzieje się z tymi cechami, które nie są zapisane w kodzie genetycznym, z charakterem, osobowością i uczuciami, które towarzyszyły mu całe jego życie.

Bycie istotą religijną jest tez niejako wpisane w naturę ludzką poprzez dzieło stworzenia. Wszak każdy z ludzi został stworzony na obraz i podobieństwo Boga i składa się z połączenia cielesności z duchowością. Sprawia to, że człowiek mimowolnie kieruje swoje myśli do istoty wyższej, tej, której zawdzięcza swoje istnienie. Postrzega ją jako...

Podobne wypracowania