Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co to znaczy być wiernym wobec Boga? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wiara w Boga jest doznaniem niełatwym. Nie jest to bowiem tylko ojciec miłujący swe dzieci, ale także sprawiedliwy sędzia stawiający im wymagania. Są one różnorodne i niejednokrotnie trudne do wypełnienia, a jednym z nich jest trwanie w wierze, pozostanie wiernym wobec Bogu. Wydaje się być to zrozumiałe, lecz co to w praktyce oznacza?

Być wiernym wobec Boga, to przede wszystkim nie stawiać żadnej wartości ponad nim. Zbawienie powinno być celem każdego człowieka, najważniejszym na liście priorytetów. Nie może on zbłądzić i czcić innych wartości, bądź też poszukiwać łatwiejszej drogi. Powołany jest do trwania, bez zachwiań. Wiadomo, że człowiek jest istotą słabą, jednak musi być wierny także w chwilach, w których zdaje mu się, że jest pozbawiony Bożej opieki. To właśnie trudne sytuacje życiowe, ludzie namawiający do złego są sprawdzianem owej wierności, pozwalającym na realną ocenę swojego życia.

Być wiernym wobec Boga oznacza również pamiętanie o codziennym kontakcie z nim. Modlitwa jest najlepszym sposobem na to. Osoba wierząca modli się co najmniej dwa razy dziennie, jednak podczas dnia często kieruje swe myśli do Boga Ojca. Nie zapomina nigdy o zrobieniu tego. Jest to dla niej naturalnym odruchem. Osoba wierna wobec swojego Stwórcy...

Podobne wypracowania