Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dlaczego krzyż jest znakiem naszego zbawienia i zwycięstwa? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Krzyż to symbol szczególny dla całego chrześcijaństwa, symbol najważniejszy, najwięcej mówiący. Pierwszy raz z krzyżem spotkać się można w słowach Jezusa wypowiedzianych do apostołów w wezwaniu, by wzięli swój krzyż i podążali za Nim. 

Krzyż jest nierozerwalnie związany z Jezusem Chrystusem. W męce zbawiciela krzyż występował jako dosłowne narzędzie tortur i upodlenia. Jezus niósł jego ciężar na swych plecach aż na Miejsce Czaszki, ale nim tam dotarł, upadał trzy razy. Te wydarzenia związane z krzyżem nie są jedynie obrazem ostatnich chwil Mesjasza na ziemi. Są przede wszystkim symbolem trudu życia doczesnego oraz licznych upadków, z których należy się podnosić z pomocą Jezusa, przez wiarę w Niego.

Kluczowym wydarzeniem związanym z krzyżem był ostatni etap drogi krzyżowej Jezusa, czyli śmierć. Chrystus skazany za nazywanie siebie Królem Żydowskim został przez lud ukarany ukrzyżowaniem. Taka jednak była wola Boża. Dla wydających wyrok był to jedynie kolejny łotr, któremu odebrano życie za postępki, jakie uczynił. Jednak ta śmierć na krzyżu to najwspanialszy dar łaski do Boga dla ludzi.

Krzyż to znak zbawienia i zwycięstwa, ponieważ Jezus oddając swe życie, otworzył dla nas wrota nieba,...

Podobne wypracowania