Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bóg zawsze wierny - uzasadnienie, interpretacja

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W Księdze Wyjścia jest zapisane, jak Bóg przemówił do Mojżesza, wyjawiając mu swoje prawdziwe imię: „Jahwe, Jahwe, Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność”. Mojżesz tłumaczył wówczas, że Pan Bóg jest tym, który przebacza. 

Już samo imię Boga oznacza Jego wierność – „Ja jestem” lub „On Jest”. Bóg jest zawsze wierny, ponieważ w całej historii ludzkości nie było momentu, by odwrócił się od człowieka. Mimo niewierności ludzkiego grzechu i kary, na jaką człowiek zasługuje, zachował swą łaskę dla niego. Sam Bóg mówi, że jest bogaty w miłosierdzie tak bardzo, że oddał swojego jedynego, ukochanego Syna, by zmarł i zmartwychwstał dla nas.

Poprzez wyjawienie imienia Pan Bóg objawia jednocześnie swoją wierność, która nie ma ani początku, ani końca i obejmuje przeszłość („Ja Jestem Bogiem ojca twego”) oraz przyszłość (Ja będę z tobą). Mówiąc „Ja Jestem” objawia się jako Bóg, który zawsze stoi wiernie przy człowieku, aby go zbawić.

Bóg nadał wszelkiemu stworzeniu podstawę i prawa, które pozostają trwałe, na których wierzący może oprzeć się z ufnością...

Podobne wypracowania