Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Tupac Amaru - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tupac Amaru był ostatnim, dziewiętnastym królem Inków, plemienia zamieszkującego południowo-zachodnią część Ameryki Południowej. Inkowie w XII w. stworzyli państwo, które w szczytowym okresie rozwoju sięgało od terenów dzisiejszej Kolumbii po Chile.                                               

Hiszpanie prowadzący w XVI w. podboje w Ameryce Północnej wykluczyli możliwość istnienia państwa Inków. Tupac Amaru przeciwstawił się znacznie silniejszemu przeciwnikowi, za co przyszło mu przypłacić najwyższą cenę, własne życie. Człowiek ten był ostatnim przedstawicielem królewskiego rodu Inków. Ostatni król panował w ostatnim niepodległym mieście Inków, w Vilcabambie. Podczas inwazji Europejczyków na państwo Inków członkowie rodziny królewskiej byli mordowani przez Hiszpanów, stało się tak z wujem Tupaca Amaru, którego imę to Atahualpa. Podbój państwa Inków ułatwili Hiszpanom sami Inkowie, którzy byli skonfliktowani ze sobą. Zanim wojska sławnego hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizzaro zetknęły się z Inkami, ich państwo podzielone...

Podobne wypracowania