Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Konwencja montrealska - postanowienia. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W dniu 28 maja 1999 r. została sporządzona w Montrealu konwencja „o ujednoliceniu niektórych zasad dotyczących międzynarodowego przewozu lotniczego”. Konwencja montrealska stosuje się do przewozu osób i przedmiotów z wykorzystanie transportu bezpłatnego i odpłatnego, do przewozu dokonywanego przez państwo lub osoby prywatne. 

Konwencja odnośnie dokumentów i obowiązków w stosunku do przewozu nakłada następujące zasady: w przypadku przewozu osób wydaje się indywidualny lub zbiorowy dokument przewozowy, który zawiera informację o miejscu, z którego się wyrusza oraz o miejscu, do którego ma się zamiar dotrzeć, wskazane jest także oznaczenie miejsca postoju gdy znajduje się ono na obszarze państwa będącego poza miejscem wyruszenia i przeznaczenia jednego państwa, każdy pasażer posiadający bagaż otrzymuje przywieszkę identyfikacyjną bagażu, konwencja może ograniczyć odpowiedzialność przewoźnika w przypadku określonych nieszczęśliwych wypadków. 

W stosunku do ładunków konwencja zakłada, iż w przypadku przewozu ładunku opracowuje się specjalny lotniczy list przewozowy, konwencja przewiduje użycie innych środków niż lotnicza karta przewozowa. Lotniczy list przewozowy,...

Podobne wypracowania