Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co trzeba zrobić, żeby zostać świętym w XXI w.?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Świętość, to stan, do którego osiągnięcia powinna dążyć każda osoba żyjąca. Sposoby na jej uzyskanie wydają się uniwersalne, jednakże współczesnemu człowiekowi wydawać się może, że obecnie jest to trudniejsze. W epoce średniowiecza, świętym mógł stać się tylko asceta, wyrzekający się przyjemności doczesnych, aby zawierzyć swoje życie Bogu. Obecnie nie ma utrwalonego kanonu, co pozwala człowiekowi na dążenie do tego stanu w swój własny sposób, ale też komplikuje to zadanie.

Aby zostać świętym w XXI wieku trzeba być przede wszystkim osobą o mocnej wierze. Obecnie człowiek jest poddawany różnego rodzaju wpływom, wiele osób uważa, że wiara jest zbędnym elementem, który tylko komplikuje ludzką codzienność. Tylko człowiek o mocnej, niezachwianej wierze jest w stanie osiągnąć stan świętości w takich warunkach.

To także osoba, mająca cechy apostolskie. Wszak każdy wierzący jest zobowiązany pokazywać innym jak wygląda prawdziwie chrześcijańskie życie. Święty nie tylko jest przykładem, ale także dobrze zna swoją religię i potrafi zachęcić i nawrócić na nią inne osoby.

Oczywiście nie można sobie wyobrazić świętego unikającego kontaktu z Bogiem. Osoba, której nadano miano świętej, to taka, która...

Podobne wypracowania