Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czym różni się „pokój świata” od „pokoju Chrystusowego”? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jezus Chrystus przybył po to na ziemię, aby dać ludziom pokój, a następnie zostawić go nam. Jego obecność pośród ludzi, miała na celu zwrócenie ich dążeń w stronę pokoju, który jest czymś zupełnie wyjątkowym, czego można doświadczyć jedynie w Chrystusie. 

Wielokrotnie w Piśmie Świętym znaleźć można zachętę do tego, by dokonywać wyboru życia, które zgodne będzie z Duchem, który tworzy jedność. Oznacza to czerpanie w całej pełni z mocy, która jest w naszych sercach, a pochodzi od Jezusa.

Pokój tworzy się dzięki komunii i harmonii wszystkiego, co istnieje z Bogiem. Jezus rzekł do uczniów podczas Ostatniej Wieczerzy: „To wam rzekłem, abyście pokój mieli we Mnie”, mając na myśli powrót po śmierci do Ojca.

Pokój świata natomiast jest ideą, która dotyczy nie jednostki, ale wszystkich jednostek tworzących wielką społeczność ziemską, która powinna żyć ze sobą w zgodzie i zrozumieniu. Pokój Chrystusa to wartość, którą należy pielęgnować we własnym sercu, poprzez modlitwę i zastanawianie się nad słowem Boga. Pokój świata jest celem, który należy realizować globalnie, jest on naszym wspólnym celem.

Pokój...

Podobne wypracowania