Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dlaczego chrześcijanie uważają siebie za ludzi nadziei? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Chrześcijanie są niejednokrotnie uważanie za ludzi nadziei. Sami też określają siebie w ten sam sposób. Ma to swoje źródła już w Starym Testamencie i jest kultywowane do dziś.

Świadczy o tym – przede wszystkim – wiara narodu wybranego w zbawienie, które miało nadejść od Boga. Od początku ludzie ufali swemu Stwórcy, pokładali nadzieję w jego obietnicach, wierząc, że jest on w stanie ich wywieść z niewoli egipskiej. Mieli nadzieję, ze to właśnie oni dostąpią licznych łask danych od stwórcy. Taka postawa pozwala na określenie chrześcijan jako ludzi nadziei.

O tym, że są oni tego typu osobami, świadczą też postawy postaci takich jak Noe czy Hiob. Pierwszy z nich miał nadzieję, że wraz ze swoją załogą, na którą wziął po parze zwierząt uratuje się z potopu. Jego wiara została wynagrodzona. Podobnie było z Hiobem. Był to człowiek majętny, mający szczęśliwe życie rodzinne, który swoim zachowaniem dawał przykład gorliwej wiary. Nie zasługiwał on na karę, jednak spadły na niego nieszczęścia. Jako jedyny zachował nadzieję na odmianę swojego losu. 

Przykładem ludzi nadziei byli też apostołowie oraz wszyscy, którzy towarzyszyli Chrystusowi. Nie porzucali oni myśli o tym, ze stwórca zmartwychwstanie...

Podobne wypracowania