Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jezus Chrystus objawia prawdę o Bogu i człowieku. Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jezus Chrystus to umiłowany Syn Boży, który został zesłany na ziemię, aby przez swoją mękę i zmartwychwstanie odkupić grzechy ludzkości. Jednak to, że przyjął ludzką postać i umarł na krzyżu nie jest jedyną jego zasługą, objawił on ludziom prawdę o człowieku i Bogu, której dotychczas nie znali bądź mieli mylne o niej wyobrażenie.

Po pierwsze, Jezus pokazał nowy obraz Boga. Dotychczas ludzie postrzegali go przede wszystkim jako surowego sędziego. Stawiał on im rygorystyczne wymagania, znali przekazy o karach, jakie spotkały grzeszników. Chrystus pokazał tę postać w innym świetle. W jego słowach Bóg to przede wszystkim ojciec wszystkich ludzi. Jest surowy, ale najważniejszą jego cechą jest miłość do wszystkiego, co stworzył. Jego postępowanie zawsze wynika z miłości, nawet gdy wydaje się ludziom okrutne. 

Bóg jest także gotowy do poświęceń, zsyła swojego umiłowanego syna na ziemię. Skazuje go na okrutne męki, gdyż tak bardzo miłuje swe dzieci, że jest gotów poświęcić dla nich wszystko. Chrystus w swych słowach po raz kolejny podkreśla, że powinnością człowieka jest miłowanie Boga i odczuwanie wdzięczności za jego liczne dary. Nauczył ludzi modlitwy pańskiej, w której podkreślają chęć poddania się woli Bożej,...

Podobne wypracowania