Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dlaczego chcę przyjąć sakrament bierzmowania? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bierzmowanie jest to sakrament umocnienia wiary, którą zapoczątkował pierwszy z sakramentów – nasz chrzest. Człowiek już niemal dorosły w sposób świadomy i odpowiedzialny pragnie wówczas dostąpić napełnienia Duchem Świętym, by móc lepiej rozwijać swą wiarę.

Chcę przyjąć sakrament bierzmowania, ponieważ czuję w sercu potrzebę odnowienia tego, co dokonało się podczas chrztu. Rodzice decydując o włączeniu mnie do wspólnoty wiernych, pozwolili, by woda i słowa kapłana napełniły mnie mocą Ducha Świętego. Teraz, gdy minęło wiele lat od momentu oczyszczenia mojej duszy z grzechu pierworodnego, chcę na mocy własnej decyzji poczuć w sobie łaskę uświęcająca.

Zostać napełnionym Duchem Świętym to głębsze zakorzenienie w wierze. Pragnę więc, aby moja wiara była jeszcze silniejsza i więcej ogarniająca. Chcę, by Jezus jako Syn Boży, który jest naszym przewodnikiem w drodze do Boga, stał się drogowskazem, który pozwoli mi obrać właściwy kierunek. Zdołam przez to osiągnąć większą jedność z Mesjaszem, który w Swej niezwykłej i wielkiej miłości do nas oddał życie, byśmy mogli oglądać Ojca w Królestwie Bożym. Zjednoczenie z Jezusem oznacza postępowanie zgodne ze słowem Bożym i czynienie tego, co podoba się Bogu.

Dzięki...

Podobne wypracowania