Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co to znaczy „czyste serce”? Jakimi cechami powinien wykazywać się człowiek o „czystym sercu”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jezus powiedział w swym Kazaniu na górze m.in.: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. To czyste serce charakteryzuje tych ludzi, którzy podporządkowali swą wolę i umysł do Bożej woli świętości w dziedzinach miłości, czystości -  będącej równoznaczną z poprawnością płciową - oraz umiłowaniu prawdy i praworządności w wierze.

Pomiędzy czystością ducha, ciała i wiary istnieje związek i zależność, ponieważ by można było mówić o czystości ciała i wiary, niezbędna jest czystość ducha. Jezus uczy nas, że każdy człowiek o czystym sercu będzie mógł zjednoczyć się z Ojcem w niebie. 

Człowiek o czystym sercu powinien przede wszystkim kierować się w życiu wszystkimi zaleceniami, które zesłał sam Bóg w Starym Testamencie oraz tymi przekazanymi przez Syna, a które zapisane są w Nowym  Testamencie. Jeśli bowiem postępuje się tak, jak nakazał tego sam Ojciec, serca nie splami grzech, a z upadków, które nieuniknione są w świecie doczesnym, bardzo szybko będzie się można podźwignąć.

Czyste serce oznacza również postępowanie zgodne z głosem prawego sumienia, ponieważ on kieruje człowieka w odpowiednią stronę i nie pozwala zabłądzić pośród...

Podobne wypracowania