Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jakie znaczenie dla Apostołów miało ukazanie się Jezusa po zmartwychwstaniu? - odpowiedz i rozwiń temat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zmartwychwstały Jezus ukazywał się uczniom przez 40 dni. Był to czas bardzo ważny, w którym zdołał zdziałać jeszcze bardzo wiele. Ten czas był potrzebny Zbawicielowi przede wszystkim do tego, by całkowicie przygotować Apostołów do zadania, jakie czekało ich po odejściu Mesjasza do Ojca w niebie.

Najważniejsze było w tym okresie działalności Jezusa na ziemi wskazanie Piotrowi jego kierunku życiowego. Nauczyciel uczynił Piotra swym bezpośrednim następcą, którego zadaniem miało stać się jednoczenie całego ludu Bożego, czyli opieka nad wszystkimi członkami rodzącego się dopiero Kościoła. Święty Piotr stanął na czele Wspólnoty jako pierwszy papież i Głowa Kościoła.

Apostoł otrzymał również zadanie przekazywania powierzonej mu władzy jego następcom, którzy wypełniać mieli to zadanie według tego, jak postępował Jezus i czynią to do dziś. Jednym z następców Piotra był również nasz rodak Jan Paweł II.

Wszyscy zaś Apostołowie otrzymali bardzo ważne zadanie – Jezus powierzył im misję głoszenia po Jego odejściu słowa Bożego, czyli krzewienia wiary w Boga, a tym samym nawracania zagubionych dusz do światła oraz otrzymali możliwość udzielania ludziom bierzmowania, czyli moc napełniania chrześcijan Duchem...

Podobne wypracowania