Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co oznaczają słowa: „Bądź wola Twoja, jako w Niebie, tak i na ziemi”? Interpretacja

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Przytoczone słowa są wypowiadane przez ludzi podczas modlitwy pańskiej. Rozpoczyna ją zwrot „Ojcze Nasz...”, który sugeruje ludziom, że zwracają się bezpośrednio do dobrego Boga Ojca. Modlitwa jest rozwiniętą prośbą wymawianą przez wiernych przede wszystkim podczas niedzielnej eucharystii, ale także podczas codziennej modlitwy w domowym zaciszu. 

Pojawiające się tam słowa „Bądź wola Twoja...” nie dla wszystkich są jasne. Najlepiej ich wyjaśnienie rozpocząć od określenia adresata. Jest nim Bóg – stwórca świata, który ustala na nim ład, jest wszechmocny i miłosierny, a prawa przez niego dane są dla człowieka dobre i gwarantują mu osiągniecie najważniejszej rzeczy, jaką jest zbawienie. To on jest nieskończenie mądry i jedyny wystarczająco mocny, aby decydować o losach całej ziemi. 

Jego wolą jest, aby ludzie przeżyli swe życie tak, aby móc zasiąść razem z nim w niebie. Poświęcił własnego syna, aby umożliwić to grzesznym osobom. Jego wola to świętość objawiona w przykazaniach oraz całej świętej księdze. Jego wolę wyrażają kapłani w niedzielnej eucharystii, wyrażał ją również jego umiłowany syn, który nauczał ludzi podczas swojego ziemskiego bytowania. Jego wola jest podstawą...

Podobne wypracowania