Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Działanie Ducha Świętego w życiu człowieka. Opracowanie tematu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Życie moralne chrześcijan jest podtrzymywane przez dary Ducha Świętego. To one umacniają człowieka w wierze i czynią go podporządkowanym Bogu, kwestią duchowym. 7 darów to: mądrość, rozum, rada, męstwo, umiejętność, pobożność i bojaźń Boża.

Pismo Święte mówi: „Twój dobry Ducha niech mnie prowadzi po równiej ziemi” (Ps 143, 10). Owocami, które zsyła ludziom Duch Święty są doskonałości, które On w nas kształtuje,  jako namiastkę wiecznej chwały. Według tradycji jest ich 12: miłość, wesele, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wspaniałomyślność, łaskawość, wierność, skromność, wstrzemięźliwość oraz czystość. Wszystkie one pomagają człowiekowi w skuteczniejszym dążeniu do Boga, są wyznacznikiem właściwego postępowania i działania zgodnie z wolą Ojca w niebie.

Nawet Apostołowie, nim zstąpił na nich Duch Święty, nie potrafili pojąć prawd zawartych w słowach Jezusa. Duch Święty. Jako trzecia Osoba Boska odpowiedzialny jest za narodzenie człowieka do życia Bożego i wieczności. Dzięki Duchowi Świętemu możemy zrozumieć przesłanie zawarte w słowach Chrystusa, które potrzebne są do właściwego życia w wierze.

Duch Święty napełnia człowieka światłem, dzięki któremu widzimy w Jezusie prawdziwe...

Podobne wypracowania