Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Nawrócenie - co to jest? Uzasadnij, że uwierzyć w Ewangelię, znaczy – nawrócić się

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Nawrócenie jest zmianą sposobu myślenia oraz postępowania, która to przemiana powinna być radykalna i zdecydowana. Do dokonania tego potrzebna jest więc siła odwagi. 

Społeczność jest niezbędna do tego, by urzeczywistnić powołanie ludzkie. Aby ten cel został osiągnięty, powinna być szanowana właściwa hierarchia wartości, która aspekty dotyczące materii i instynktów podporządkowuje aspektom wewnętrznym i duchowym.

Zmiana celów i środków, która prowadzi do nadania wartości celu ostatecznego temu, co jest jedynie środkiem do jego osiągnięcia albo do traktowania osób jako zwykłych środków ze względu na jakiś cel, rodzi niesprawiedliwe struktury, które utrudniają lub niemal nieumożliwianą prowadzenia życia chrześcijańskiego, zgodnego z przykazaniami Bożymi.

Należy więc odwoływać się do duchowych i moralnych zdolności człowieka, a także do stałego wymagania jego wewnętrznego nawrócenia, by doprowadzić w ten sposób do zmian społecznych, które faktycznie służyłyby jednostce. Pierwszeństwo nadane nawróceniu serca, nie  eliminuje, ale właśnie nakłada obowiązek uzdrawiania instytucji i warunków życia, gdy skłaniają do grzechu, tak, by były zgodne...

Podobne wypracowania