Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dwight Eisenhower - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Dwight Eisenhower urodził się w 1890 roku w Denison w stanie Teksas. Pochodził z ubogiej rodziny o niemieckich korzeniach. Rodzice chłopca – Dawid i Ida Eisenhower – byli bardzo religijni, należeli do konserwatywnego kościoła w Riven Brethren, w 1895 roku matka została Świadkiem Jehowy. Doskonała znajomość Biblii oraz religijność na trwałe zapisały się w życiu Eisenhowera.

Edukację rozpoczął w 1896 roku, uczęszczał kolejno do szkoły podstawowej Lincolm Elementary School, Garfield Junior Hight School oraz Abilene Hight School. W okresie szkolnym Dwight interesował się sportem i arytmetyką. Fascynowała go również historia starożytna. Po zakończeniu średniego stopnia edukacji Eisenhower chciał udać się do collegu, lecz nie pozwoliły na to problemy finansowe jego rodziny. Był więc niejako zmuszony do wybrania bezpłatnej szkoły wojskowej, decyzja ta zdeterminowała jego dalsze losy. W 1911 roku wstąpił do akademii wojskowej w West Point. Jako uczeń niczym się nie wyróżniał. Szkołę opuścił ze stopniem podporucznika, został skierowany do jednostki w San Antonio. Tam też ułożył swoje życie prywatne – w 1916 roku wziął ślub z Mary Doud, miał z nią dwóch synów.

Po wybuchu I wojny światowej Eisenhower uniknął wysłania na front –...

Podobne wypracowania