Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Adolf Eichmann - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Eichmann to jeden z największych zbrodniarzy wojennych okresu II wojny światowej. Urodził się w 1906 roku w niemieckim Solingen. Pochodził z dość zamożnej rodziny kalwińskiej. Ojciec nazisty nigdy nie angażował się w politykę. W 1914 roku cała rodzina przeprowadziła się do Austrii. Eichmann miał czworo rodzeństwa, jego matka Maria zmarła młodo, w wieku 32 lat. Maria Eichmann miała w Wiedniu żydowskich krewnych, z którymi rodzina utrzymywała kontakty. Podczas wojny nazista umożliwił im ucieczkę do Szwajcarii. Macocha Adolfa była bardzo religijna, trzymała w domu dużą dyscyplinę. Wiadomo, że Eichmann nie wspominał dobrze macochy ani przyrodniego rodzeństwa. Był zawsze bardzo średnim uczniem, pod wpływem ojca poszedł na studia inżynieryjne, ale zmuszony był przerwać naukę z powodu braku postępów. Od 1927 roku pracował jako przedstawiciel handlowy, był również zaopatrzeniowcem.

W 1932 roku wstąpił do austriackiej partii nazistowskiej. Duży wpływ na poglądy i postawę Eichmanna miał Ernst Kaltenbruner. Prawdopodobnie to on przekonał przyszłego zbrodniarza, że Żydzi są wrogami III Rzeszy. W 1933 roku Eichmann przeprowadził się do Niemiec i wstąpił w szeregi niemieckiej SS. W tym czasie wziął również ślub z Czeszką, Veronika Liebl, z którą wiódł...

Podobne wypracowania