Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zaufanie - co to jest? Wyjaśnienie, zaufanie w Biblii, zaufanie człowieka do Boga

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Według definicji, zaufanie to wiara w jakieś działania albo własności obiektu. W ujęciu religijnym zaufaniem więc, będzie przede wszystkim wiarą człowieka, w prawdę Słowa Bożego, w opiekę, jaką Bóg nad nami roztacza, w dobroć Ojca, który wybacza swym dzieciom potknięcia i grzechy oraz w życie wieczne, które czeka po śmierci.

Ufność w Boga, zaufanie do Niego nie jest czymś łatwym i oczywistym, ponieważ cała wiara jest wielkim wyzwaniem dla każdego człowieka. Jednak zaufać wszystkiemu, co przekazuje Bóg poprzez Pismo Święte, oznacza wielką radość dla duszy. Jeśli powierzy się swe życie Panu i uwolni swe serce od trosk o życie doczesne i wieczne, wówczas będzie możliwe osiągnięcie prawdziwego spokoju ducha.

Biblia wiele mówi o zaufaniu, zwłaszcza w Księdze Psalmów znaleźć można wersety  traktujące o tym zagadnieniu. W Psalmie 31 (15-17) przeczytamy: „Ale ja tobie ufam, Panie! Mówię: Tyś Bogiem moim. W ręku twoim są losy moje, Ocal mnie z rąk nieprzyjaciół i prześladowców moich! Rozjaśnij oblicze swoje nad sługą swoim, Wybaw mnie w łasce swojej!”.

W słowach tych znajduje się istota uznania Boga za obrońcę i łaskawcę ludzkości. Jeśli ufa się Bogu, to niestraszne są ani wróg,...

Podobne wypracowania