Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

W czym przejawia się wierność Boga wobec człowieka? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Imię Boga „Ja Jestem” albo „On Jest” wyraża Jego wierność, ponieważ mimo niewierności ludzkiego grzechu i kary, na jaką człowiek zasługuje, zachował On wiarę w swe dzieci. 

Objawiając swe imię, Bóg objawił jednocześnie swoją wierność, która nie posiada ni początku, ani końca. Wierność ta obejmuje i przeszłość - „Jestem Bogiem ojca twego” Wj 3, 6 - i przyszłości - „Ja będę z tobą” Wj 3, 12. Bóg, który wyjawia swe imię jako „Ja Jestem”, objawia się jako Bóg, który zawsze jest przy swym ludzi, aby poprowadzić go do zbawienia.

Ojciec w niebie jest Bogiem, którego cechuje nieustanne wybaczanie ludziom ich pomyłek, błędów, grzechów. Jest miłosierny i litościwy, cierpliwy i przepełniony łaską i wiernością. 

Bóg nadał całemu swemu stworzeniu podstawę i prawa, które pozostaną trwałe i na których wierzący może opierać się w ufności i które są dla niego znakiem oraz potwierdzeniem niezachwianej wierności Przymierza Bożego.

Wspomnienie manny na pustyni zawsze będzie przypominać wiernym o ty, że żyje chlebem słowa Bożego. Również codzienny chleb to owoc Ziemi Obiecanej i potwierdzenie, że...

Podobne wypracowania