Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Ojciec Pio - życiorys, informacje

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Święty Padre Pio urodził się jako Francesco Forgione 25 maja 1887 roku we włoskiej miejscowości Pietrelcina, na południu kraju. Jego rodzicami byli rolnicy – Grazio Forgione i Maria Giuseppa.

Gdy miał 15 lub 16 lat, wstąpił do nowicjatu kapucynów w miejscowości Morcone. Wówczas przybrał imię Pio – jest to włoska forma imienia łacińskiego Pius, czyli – pobożny, czciwy, oddany Bogu, pod którym znany jest na całym świecie.

Będąc w zakonie, kontynuował naukę na średnim szczeblu, a następnie zdobył wykształcenie jako teologii i filozof, które niezbędne było do uzyskania święceń kapłańskich. Święcenia przyjął w wieku 23 lat. Nim to się jednak stało, 27 stycznia 1907 roku złożył uroczyste śluby, a w grudniu roku następnego przyjął niższe święcenia. W maju 1909 roku z powodu kłopotów ze zdrowiem musiał na kilka tygodni wrócić do rodzinnej Pietrelciny.

Święcenia kapłańskie przyjął 10 sierpnia 1910 roku w historycznej katedrze w Benewencie. Po czterech dniach odprawił w rodzinnej miejscowości mszę prymicyjną. Rok później wyjawił swemu duchowemu przewodnikowi, którym był ojciec Benedykt od św. Marka, że od około roku pojawiają się na jego ciele niewidzialne stygmaty – odczuwa ból...

Podobne wypracowania