Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Bonifacy - życiorys, patronat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Święty Bonifacy męczennik urodził się około roku 673 w Devonshire w angielskim królestwie Wessex. Ochrzczono go jako Winfryda. Do trzydziestego roku życia wychowywał się w klasztorze benedyktyńskim Adescancastre, gdzie w późniejszym okresie został zakonnikiem.

Następnie przeniósł się do klasztoru w Nuthscelle, znajdującego się w diecezji Winchester, który cieszył się renomą znanego ośrodka naukowego. Po jakimś czasie na prośbę opata zaczął tam wykładać. Gdy miał 30 lat, został wyświęcony na kapłana.

W roku 719, posiadając rekomendacje swego biskupa, udał się do Rzymu, by prosić papieża  Grzegorza II o pozwolenie na głoszenia Słowa Bożego w Turyngii i Hesji. Papież wyraził zgodę i zlecił mu pracę misyjną. Bonifacy udał się w tym celu do Fryzji.

W roku 722 otrzymał od papieża sakrę biskupią. Rok później został arcybiskupem misyjnym, a w 738 roku legatem papieskim na Frankonie i Niemczech. W Niemczech rozwinął z bardzo dobrymi wynikami działalność jako apostoł i organizator Kościoła. Założył albo zorganizował wiele biskupstw oraz klasztorów, m.in. w Salzburgu, Eichstadt i Ekfurcie. Będąc zawsze w łączności ze Stolicą Apostolską, zajmował się organizacją kościelną, odprawiał synody, dbał o karność i jedność Kościoła.

W...

Podobne wypracowania